W dniu 25 czerwca 2021 r. odbyła się  uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło i nadszedł czas wakacji. Przedszkolaki zaprezentowały się na scenie wykonując taniec z pomponami, piosenkę i wiersz. Następnie pani dyrektor z pomocą wychowawczyń rozdała dzieciom upominki i podziękowała rodzicom za zaangażowanie w prace na rzecz przedszkola. Na koniec wszyscy udali się do kościoła na mszę św.

12 maja 2021 roku, dzieci z naszego przedszkola, radośnie spędziły czas w parku miejskim w Dobczycach. Na tradycyjnym placu zabaw oraz na ,,eco placu”, wszyscy poprzez wspólną zabawę mogli rozwijać i doskonalić sprawność ruchową i zręczność. Dużą popularnością cieszyły się leśne labirynty, tyrolka, rura tunelowa, zjeżdżalnie, konstrukcja statku i piramida linowa. W cudownych nastrojach wróciliśmy do przedszkola i na pewno tam jeszcze pojedziemy nie raz.

Pod koniec kwietnia i na początku maja 2021 roku przedszkolaki miały okazję zetknąć się z przedstawicielami różnych zawodów. Poznały pracę ogrodnika w szkółce drzew i krzewów, pracę pielęgniarki, fryzjerki, pszczelarza i muzyka. Każde spotkanie dostarczyło dzieciom wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie do przedszkola oraz za przekazanie dzieciom ciekawych informacji na temat reprezentowanych zawodów. 

Przedszkolaki w okresie poprzedzającym Święta Wielkiej Nocy poznawały ciekawostki, symbolikę, zwyczaje i obrzędy związane z tymi radosnymi świętami. Wykonywały wielkanocne ozdoby i usiadły przy wielkanocnym stole. Były życzenia… i żal, że z powodu ciągle trwającej epidemii koronawirusa, zapadła decyzja o zamknięciu przedszkoli na przynajmniej 2 tygodnie.

22 marca 2021 roku w naszym przedszkolu odbyło się ,,Powitanie Wiosny”. Dzieci ubrane ,,na zielono”, piosenkami, okrzykami, tańcem i zabawami powitały tę piękną porę roku. Udały się też na wiosenny spacer, by poszukać oznak Wiosny w przyrodzie. Wszyscy mamy nadzieję, że upragniona Wiosna zagości u nas już wkrótce i na dobre.

26 lutego 2021 roku przyjechali do nas aktorzy objazdowego Teatru Lalek BAJKA z przedstawieniem ,,Jaś i Małgosia”. Spektakl bardzo spodobał się przedszkolakom, a lalki zrobiły na nich duże wrażenie. Brawa więc na koniec były gromkie. Okazało się także, że dzieci dokładnie śledziły losy bohaterów, bo znały odpowiedzi na wszystkie pytania zadane przez aktorów po występie. To było miłe spotkanie ze sztuką.

Strony