Książki polecane

 

https://calapolskaczytadzieciom.pl/ - tu znajdziecie listy książek polecanych, nagrodzonych, wartych przeczytania- dla dzieci i młodzieży

 

SOWA MĄDRA GŁOWA POLECA:

 1. Mirabelka, Cezary Harasimowicz
 2. Dziewczyna z pomarańczami
 3. Pelikan. Opowieść z miasta, Leena Krohn
 4. Cudowny chłopak, R.J. Palacio
 5. Lalkarz z Krakowa, R.M. Romero
 6. Dziewczynka, która wypiła księżyc, Kelly Barnhill

 

POLECAMY SERIĘ   "WOJNY DOROSŁYCH - HSTORIE DZIECI":  (wszystkie dostepne u nas)

 • Czy wojna jest dla dziewczyn?- Paweł Beręsewicz
 • Która to Malala?, Wszystkie moje mamy, Hebanowe serce-  Renata Piątkowska
 • Asiunia, Mój tato szcęściarz- Joanna Papuzińska
 • Bezsenność Jutki- Dorota Combrzyńska-Nogala
 • Jadzia- Izabella Klebańska
 • Listy w bulelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej- Anna Czerwińska-Rydel

WARTO PRZECZYTAĆ

Waldemar Cichoń "Cukierku Ty łobuzie"

"Cukierku Ty łobuzie" to książka dla najmłodszych, zachęcająca do czytania i rozwijania wyobraźni. Jednocześnie stanowi również zabawę dla rodziców, ponieważ przytoczone sytuacje są na tyle zabawne, że rozśmieszą niejednego z nich! Autor bardzo dobrze radzi sobie z pisaniem w swobodnym stylu, prostym językiem, który jest zrozumiały dla dzieci i może ćwiczyć ich zdolności czytania. Kolejnym dużym plusem książki są wyraźne, różnobarwne i pobudzające wyobraźnię ilustracje. Dzięki nim dziecko może chętniej po nią sięgnąć i zauroczyć się w słodkim Cukierku, namalowanym z wielką precyzją.

"Cukierku, ty łobuzie" to przezabawna historia, ciepła i dedykowana dla każdego dziecka, niezależnie czy jest wielbicielem kotów, czy nie. Jeśli jednak nie jest, to z dużym prawdopodobieństwem zapragnie mieć czworonożnego, futrzastego przyjaciela!

Eric-Emmanuel Schmitt " Dziecko Noego"

W okupowanej Belgii katolicki ksiądz ukrywa żydowskiego chłopca Josepha. Chłopcu udaje się przeżyć, odnajduje rodziców i po latach opowiada swoją historię. Cała ta opowieść nie różniłaby się niczym od wielu innych, które znamy, gdyby nie to, że ojciec Pons ocala nie tylko życie Josepha, ale coś znacznie więcej.
Eric-Emmanuel Schmitt znowu nas zaskakuje, wzrusza i skłania do refleksji. Ta oparta na autentycznych wydarzeniach opowieść o różnorodności, tolerancji i poszukiwaniu tożsamości ma wymiar uniwersalny. Łączy humor z powagą i udowadnia, że o dobru można mówić w sposób prosty, piękny, a zarazem pozbawiony sentymentalizmu.